Szkoła Podstawowa w Zagorzycach Dolnych
im. Władysława Broniewskiego

e-dziennik

Dzisiaj ja, Jan Paweł II, jako przedstawiciel Jezusa, jako biskup Rzymu, daję swą miłość każdemu chłopcu i dziewczynce {...}: każdemu, bez żadnej różnicy. Głoszę waszą ludzką godność jako dzieci Bożych, stworzonych do tego, by uczestniczyć na zawsze w Bożej miłości. Głoszę wasze prawa, bez względu na to, jak małe lub bezbronne jesteście; głoszę obowiązki, które towarzyszą waszym prawom, a które powołane jesteście wypełniać z miłości, by chronić prawa innych. Szczególną miłością darzę każde dziecko, które cierpi, które jest samotne, które jest opuszczone, zwłaszcza to, które nie ma nikogo, kto by je kochał i o nie zadbał.
/Jan Paweł II - orędzie z okazji Dnia Dziecka/

 

15 października Szkolne Koło Caritas zorganizowało w naszej szkole Dzień Papieski. Było to bardzo piękne i wzruszające spotkanie.  Papież Jan Paweł II bardzo kochał dzieci i otaczał je troską i miłością mówił, że „dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo. Przyszłością, która pozostaje wciąż otwarta”.
W obchodach wzięły udział klasy 1-3 i oddział przedszkolny. Uczniowie oglądneli prezentację ukazującą życie Jana Pawła II. Prezentacja,  przerywana była utworami muzycznymi. Uczennice klasy 8b: Nikola Róg, Karolina Chmiel i Wiktoria Kujda zaśpiewały min. słynną „Barkę” i „Święty zawsze uśmiechnięty”. Następnie został wyświetlony film o Janie Pawle II. Po filmie odbył się quiz. Uczniowie na tablicy interaktywnej mieli połączyć pytanie z poprawną odpowiedzią. Na koniec w intencji Jana Pawła II wszyscy odmówili dziesiątkę różańca na różańcu zrobionym z kasztanów.