Szkoła Podstawowa w Zagorzycach Dolnych
im. Władysława Broniewskiego

e-dziennik"Nig­dy nie poz­na­my całego dob­ra, ja­kie może dać zwykły uśmiech.
 Czujemy, że nasza działalność to tylko kropla w morzu.
 Ale bez niej ocean byłby uboższy. "
Św. Matka Teresa z Kalkuty 

 

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas:

Barbara Daniel, Jawiga Ochał-Pękala, Jadwiga BrygMikołajkowa zbiórka SKC dla hospicjum dziecięcego w RzeszowieGazetka listopadowa SKC 


 15.10. 2021 SKC zorganizowało Dzień Papieski. Jan Paweł  II to papież, który kochał dzieci. Zdjęcia Ojca Świętego w otoczeniu dzieci podbijały świat za życia Papieża Jana Pawła II, a dziś po jego śmierci są jednym z najważniejszych motywów wspomnień o Nim. Więcej informacji i zdjęć w Aktualnościach.


 


Kasztany to jedne z najpopularniejszych symboli jesieni. Mają zdolność pochłaniania promieniowania i posiadają też właściwości lecznicze. Szkolne Koło Caritas zorganizowało warsztaty dla klasy II, na których uczniowie robili różańce z kasztanów. Powstały przepiękne prace, które ozdobiły gazetkę SKC. 


 

17.06.2021

W ramach akcji "Zbieram to w szkole", Szkolne Koło Caritas przekazało 120 kg zebranych zużytych baterii.


                                     ----------------------------------

 06.05.2021
Szkolne Koło Caritas przystąpiło do akcji "Zbieram to w szkole", której motto brzmi: zbieraj - pomagaj - odbieraj nagrody. Zbieramy zurzyte baterie  Dzięki tym zbiórkom dokonuje się dwojaka pomoc:
1) Edukujemy ekologicznie dzieci i młodzież. Pomagamy środowisku naturalnemu, wspieramy recykling, aby jak najmniej odpadów trafiało na wysypiska śmieci.
2) Darowizny od firm recyklingowych są przekazywane do najbiedniejszych krajów w Afryce i Azji. Dzięki "dobroczynnemu recyklingowi" został wybudowany dom dla ofiar tajfunu na Filipinach, dwie studnie w Czadzie oraz zostały ufundowane stypendia szkolne dla dzieci na Filipinach. 


15.12.2020 "Anioły"

Anioły to świąteczna gazetka Szkolnego Koła Caritas.

 

10.12.2020 „Razem na Święta”

„Razem na Święta” to akcja MEN, która ma na celu niesienie pomocy innym. Szkolne Koło Caritas przyłączyło się do akcji i przygotowało bożonarodzeniowe kartki, które zostały wysłane do emerytów i sympatyków S. P. w Zagorzycach Dolnych.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

25.10.2020   WKRĘĆ SIĘ W POMAGANIE!

ZACHĘCAMY DO ZBIERANIA NAKRĘTEK.  Zbiórka jest prowadzona na rehabilitację bliźniaków Sebastiana i Fabiana chorych na porażenie mózgowe. Zbiórka jest organizowana w ramach inicjatywy Rzeszowskich Radnych z Klubu Rozwoju oraz organizatorów 20. Dnia Serca w Rzeszowie, czyli Podkarpackiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Centrum Medycznego “Medyk” i miasta Rzeszowa.
 

04.10.2020

„TOTUS TUUS- CAŁY TWÓJ” – to hasło XX Dnia Papieskiego. Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w Polsce obchodzony jest Dzień Papieski. Dzień Papieski co roku ma inne hasło. „Totus Tuus”  to słowa widoczne w papieskim herbie. Wyrażają jego postawę wobec Boga i Maryi. Warto sięgać do głębi słów Papieża Polaka, dlatego Szkolne Koło Caritas przygotowało gazetkę z cytatami z wystąpień Jana Pawła II. 
 

Być miłosiernym, oznacza: współczuć, litować się, pomagać. Miłosierdzie oznacza również współczucie, przebaczenie, życzliwość. Być miłosiernym, oznacza – być współczującym, dobrym. Właśnie MIŁOSIERDZIU poświęcona jest najnowsza gazetka Szkolnego Koła Caritas. Zapraszamy do lektury.


 


 

"Cicha Noc, Święta Noc…" pod takim hasłem powstała gazetka Szkolnego Koła Caritas, której celem jest przybliżenie istoty Świąt Bożego Narodzenia .


 

 


 

Szkolne Koło Caritas zorganizowało zbiórkę artykułów szkolnych i słodyczy dla podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie. Podkarpackie Hospicjum zostało powołane, aby objąć opieką dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Włączając się do zbiórki uczniowie, rodzice i pracownicy naszej szkoły okazali dużo serca dla chorych dzieci. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

 

Z okazji Świąt Wielkanocnych Szkolne Koło Caritas zorganizowało zbiórkę słodyczy- jajek czekoladowych, które wraz, z życzeniami i ozdobami świątecznymi trafiły przez ręce ks. Ryszarda Wacka do Hospicjum Dziecięcego w Rzeszowie.      

                                                                            
Zbiórka trwała do 12 kwietnia 2019r."Wielka miłość Cichego przyjaciela..." 


9 grudnia 2018r zebrane dla dzieci z placówki 

„Promyki Nadziei”,

 
z okazji 

„Mikołajek”

zabawki, książki, malowanki oraz słodycze
zostały uroczyście przekazane przez ks. Wojciecha Wiśniowskiego Siostrom Służebniczkom Dębickim.

 


Dnia 06.12.2018r w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia pt. „Jan Paweł II- Droga do świętości”, którą przygotowało SKC.

 

 

"Młodzi, nie lękajcie się świętości! Wzbijajcie się na wysokie szczyty, bądźcie pośród tych, którzy pragną osiągnąć cele godne synów Bożych".

 

Jan Paweł II