Szkoła Podstawowa w Zagorzycach Dolnych
im. Władysława Broniewskiego
26 stycznia w naszej szkole odbył się Dzień Babci i Dziadzia. Uroczystość przygotowała Pani Wiesława Kozek przy współpracy z wychowawcami klas I-III i przedszkolaków. Licznie przybyłych gości powitała Pani Dyrektor Ewa Połeć, która życzyła wszystkim Babciom oraz Dziadkom samych pięknych chwil w życiu. Następnie głos zabrał asp. Sławomir Charchut, który  opowiedział o aktualnych zagrożeniach i zapoznał naszych gości z metodami działania oszustów oraz sposobami unikania zagrożeń.

Najważniejszą częścią uroczystości były występy naszych uczniów. Jako pierwsze prezentowały wierszyki i piosenki dzieci z oddziału przedszkolnego. Następnie wystąpiły  dzieci z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. Babcie i dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, a wzruszenie dostojnych gości było ogromne. Na zakończenie wszyscy uczniowie zaśpiewali naszym solenizantom „ Sto lat” i wręczyli przygotowane przez siebie upominki.  

Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców. To był naprawdę wyjątkowy dzień, a szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania .

                                                           / fot i tekst J. Ochał-Pękala/