Szkoła Podstawowa w Zagorzycach Dolnych
im. Władysława BroniewskiegoPo Nowym Roku nadchodzi czas zabaw  i bali czyli karnawał. Zarówno mali, jak i duzi czekają okazji, aby potańczyć!  Taka możliwość  stwarza zabawa choinkowa, która została zorganizowana dla uczniów naszej szkoły przez Radę Rodziców  20 stycznia 2018 r. Do tańca przygrywał  zespól Alto Band.

Od 10 – 1300  bawili się pod czujnym okiem wychowawczyń i licznie przybyłych rodziców-  najmłodsi uczniowie: przedszkolaki i dzieci z klas 0 –III.  Tego dnia uczniom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Hol wyglądał inaczej niż na co dzień, zamienił się w prawdziwą salę balową. Najmłodsi  zachwycili wszystkich pięknymi przebraniami, wytrwałością w tańcu i znajomością najnowszych hitów muzycznych.  Dużo radości sprawiły uczestnikom tradycyjne zabawy, jak kaczuszki, chusteczka czy niedźwiedź. Młodsi uczniowie lubią  nie tylko taniec, chętnie wcielają się w postacie z książek i filmów, dlatego wielu z nich przygotowało ciekawe stroje .  Wśród radosnych i rozbieganych maluchów można było znaleźć barwne motyle, dobre wróżki, urzekające księżniczki. Nie zabrakło też odważnych Batmanów, dzielnych szeryfów,  strażaków i policjantów.  Każdy uczestnik balu otrzymał symboliczny, słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców. W przerwie czekał na nich poczęstunek przygotowany przez mamy.

Po południu bawili się starsi uczniowie - klasy IV –VII. Repertuar zespołu był szeroki i różnorodny: od najnowszych przebojów po  tradycyjne melodie ludowe. Wszyscy starali się jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności taneczne, jedni wybrali tradycyjny model tańca w parach, inni podrygiwali w grupach i  tworzyli ciekawe układy taneczne. Nawet opiekunowie przyłączyli się do zabawy  i pląsali w rytm przebojów dedykowanych im przez wychowanków. Kanapki, słodycze  i napoje serwowane podczas przerw przez mamy  znikały błyskawicznie.

Tegoroczna zabawa dostarczyła uczestnikom wielu miłych wrażeń. Choinka to wspólne święto uczniów, rodziców, nauczycieli i społeczności lokalnej. Za trud przygotowania szczególne podziękowania należą się rodzicom.