Szkoła Podstawowa w Zagorzycach Dolnych
im. Władysława Broniewskiego

16 czerwca 2017r. w Szkole Podstawowej w Zagorzycach Górnych odbył się X Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas II i III i Wiosenny turniej klas młodszych. W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej w Górze Ropczyckiej, Zagorzyc Górnych, Szkodnej.

O godzinie 10.00 uczestnicy turnieju zebrali się w Sali gimnastycznej. Drużyny składające się z 8 osób zaprezentowały się śpiewając piosenkę tematycznie z wybraną przez siebie nazwą. Nasi uczestnicy to byli „Rydze” i śpiewali piosenkę „Rudy rydz”. Następnie zawodnicy przystąpili do rywalizacji w różnych konkurencjach np. jazda na deskorolce, zawody z piłkami, skoki, tor przeszkód, strzelanie goli do bramki itp. uczestnicy mogli pokazać swoje umiejętności i porównać z rówieśnikami, z innych szkół. Rywalizacja była zacięta. Nad przebiegiem turnieju czuwała komisja konkursowa, która zliczyła zdobyte punkty, a ich liczba decydowała o zajętym miejscu.

Nasza drużyna „Rydzów” składająca się z uczniów kl II, IIIa i IIIb zajęła II miejsce. Zabawa podczas konkursu była wspaniała, uczniom dopisywał dobry humor, panował też wesoły nastrój. Oczywiście najgłośniej było słychać doping. Drużyna w nagrodę otrzymała dyplom i grę planszową.

Opracowała: Barbara Daniel