Szkoła Podstawowa w Zagorzycach Dolnych
im. Władysława Broniewskiego

1 czerwca tradycyjnie świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Z inicjatywy Przewodniczącej Rady Rodziców na naszych uczniów czekało kilka niespodzianek. Na początku wszyscy uczniowie otrzymali serdeczne życzenia sukcesów w szkole i spełnienia dziecięcych marzeń od pana Sołtysa oraz pana Marka Bączkowskiego, który wręczył prezent mający za zadanie zachęcić uczniów do rozwijania sportowych pasji. Klub sportowy "Płomień" liczy w przyszłości na wychowanków naszej szkoły!

Następnie najmłodsi mogli zakosztować przejażdżek konnych na kucyku i koniu pod opieką instruktorów stadniny Montana. Starsi uczniowie uczestniczyli w tym czasie pokazach strażackich i wzięli udział w konkursie plastycznycm. Póżniej to klasy starsze miały okazję uczestniczyć w warsztatach jeżdzieckich, a młodsi koledzy zapoznali się z pojazdami i pracą strażaków. Po obiedzie dzieci młodsze bawiły się wesoło na sali gimnastycznej podczas gier i zabaw sportowych, przygotowanych w tym roku przez wychowawcę kl. II- panią Zytę Wiktor. Starsi uczniowie pod opieką swoich wychowawców także rozegrali na boisku różne konkurencie sportowe, przygotowane przez uczniów kl.6 pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego - pana Mariusza Pazdana. Jak każdego roku wiele emocji dostarczyły biegi w workach, przeciąganie liny czy mecze piłkarskie. Klasy walczyły o zwycięstwo, ale uczyły się też zdrowej rywalizacji. Wszyscy uczniowie uczestniczący w projekcie " Umiem pływać" otrzymali dyplomy i upominki przekazane przez organizatorów. Pani Dyrektor wręczyła, także nagrody w konkursie plastycznym "Portret mamy", w którym I miejsce zajęły: Aleksandra Konefał (klasy I-II) oraz Dagmara Kolbusz ( kl. O-Op).

Z okazji niezwykłego święta wszyscy uczniowie otrzymali, także słodkie upominki: lody, wafelki i napoje ufundowane przez Radę Rodziców. Szkoda, że ten dzień jest tylko raz w roku!