Szkoła Podstawowa w Zagorzycach Dolnych
im. Władysława Broniewskiego

  31 stycznia naszą szkołę odwiedziły tłumnie babcie i dziadziowie. Dla nich z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka została przygotowana uroczysta akademia.

  Pani Dyrektor Ewa Połeć powitała licznie zgromadzonych gości i zaprosiła ich do wysłuchania zaproszonych przedstawicieli policji, którzy prowadzą kampanię informacyjną, której głównym celem jest uświadomienie osób starszych przed grożącym im niebezpieczeństwem ze strony oszustów.Policjanci przestrzegali przed oszustami wyłudzającymi od starszych osób pieniądze metodą na tzw. wnuczka czy policjanta.

  Po wystąpieniu policji odbyła się inscenizacja słowno-muzyczna przygotowana przez Panią Zytę Wiktor przy współpracy z wszystkimi wychowawcami klas I-III i oddziałów przedszkolnych. Każda klasa przygotowała dla naszych gości piosenki i wiersze. Wszyscy odświętnie ubrani i szczęśliwi występowali dla swoich ukochanych babć i dziadziów, którzy nie kryli dumy i wzruszenia na widok swoich wnucząt. 

Był wilk i zatroskane wnuczęta, które obmyślały jak uratować babcię: „ Babciu już biegną Twoje wnuczęta! Wilczysko zaraz nas popamięta...”. Na szczęście wilk  okazał się być dobrym wilkiem: „ Wasza Babcia-to jest skarb. Dobroci posiada dar…”. 12 miesięcy złożyło naszym gościom 12 życzeń. Nie zabrakło, również podziękowań: „ Dziękujemy Wam całym sercem za dzieciństwa jasne chwile najpiękniejsze, za radości, które mądrze nauczyły nas życia…”. Na koniec wszyscy zaśpiewali „ Sto lat,  sto lat. Niechaj żyją nam!”

Jednak to nie był koniec niespodzianek. Uczniowie wręczyli naszym gościom własnoręcznie wykonane prezenty. Następnie seniorzy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze . Mamy nadzieję, że z okazji Dnia Babci i Dziadka oprócz upominków podarowaliśmy naszym seniorom również wiedzę o tym, jak chronić się przed oszustami.