Szkoła Podstawowa w Zagorzycach Dolnych
im. Władysława Broniewskiego
       W dniu 30 listopada odbyło się podsumowanie konkursów w ramach Miejsko-Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sędziszowie  Małopolskim. Dyrektor Szkoły Ewa Połeć powitała wszystkich zebranych. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez Szkolne Koło PCK – Panią Wiesławę Kozek, Panią Mariolę Stręk i Panią Barbarę Daniel. Uczniowie klas młodszych zaprezentowali przedstawienie o tematyce zdrowotnej. Była czarownica, która nie lubiła dbać o swoją higienę i dzieci, które przekonywały ją by zaczęła dbać o swój wygląd i zdrowie. W przedstawieniu nie zabrakło, też piosenek o tematyce zdrowotnej: „Głowa, ramiona”, „Myj zęby”, „Mydło lubi zabawę”,  „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”. Na koniec czarownica stwierdziła, że częste mycie dodaje urody, bo czysta a nie brudna czarownica wszystkich zachwyca, a brudną buzię każdy widzi i kto jest brudas niech się wstydzi.

          Po części artystycznej nastąpiło ogłoszenie wyników  konkursu plastycznego, który przeprowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-III i kl. IV-VI. Komisja wyłoniła następujących laureatów:

  • I kategoria wiekowa kl.I-III nagrody za rysunek „Jak dbam o zdrowie”:

Emilia Czaja kl.IIIa, Aleksandra Konefał kl.IIIa, Magdalena Kubik kl.II, Damian Maciołek kl. IIIa, Beata Kubik kl. I, Wiktoria Ziobro kl.I, Piotr Kubik kl. IIIb, Agata Zawisza kl. I, Martyna Sierakowska kl.IIIa, Julia Kłósek kl.IIIa, Kornelia Darłak kl.II, Oliwia Sierakowska kl. II, Klaudia Szpara kl.I, Martyna Drozd kl.I, Paulina Grzybek kl.II, Jakub Harmata kl. IIIa, Joanna Brzostowska kl.IIIb, Hubert Siwiec kl.IIIa.

  • II kategoria wiekowa kl. IV-VI- plakat na temat „ Zdrowie tylko jedno mam i o nie dbam” nagrody otrzymali: Natalia Stręk kl.V, Szymon Baran kl. IV, Zuzanna Cabaj kl.IV.

Za prawidłowe rozwiązanie testu pod hasłem ”Zdrowy tryb życia” nagrody otrzymali: Maksymilian Buś kl.IV, Jakub Magdoń kl.IV, Daria Kujda kl. VI, Edyta Pazdan kl. IV, Julia Charchut kl. V, Patrycja Jarząb kl.VI.

Na zakończenie Pani Dyrektor pogratulowała zwycięzcom i podziękowała im za aktywne włączenie się do poszczególnych konkursów.