Szkoła Podstawowa w Zagorzycach Dolnych
im. Władysława Broniewskiego
26.01.2018

Miesiąc styczeń upłynął nam na rozwijaniu kompetencji uczniów w zakresie stosowania Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych. Tablicę interaktywną wykorzystywaliśmy do rozwiązywania zadań edukacyjnych z programu „Socrates”, który stymuluje kojarzenie, utrwala liczby i działania, rozwija myślenie i przyspiesza zapamiętywanie. Nie zabrakło, też kreatywnych zabaw plastycznych, różnorodnymi technikami i narzędziami tworzyliśmy maski i nowe twarze.

W styczniu ćwiczyliśmy grę w tenisa stołowego. Powstały, też gazetki na temat zimy i Dnia Babci i Dziadka. Na koniec poruszyliśmy temat bezpieczeństwa na feriach, dzieci oglądały prezentację i próbowały same ocenić , które zachowanie przedstawione na zdjęciu jest bezpieczne, a którego należy unikać.


22.12.2017
Miesiąc grudzień rozpoczęliśmy od Barbórki, oglądaliśmy prezentację na temat trudnej i niebezpiecznej pracy górników, oraz ich bogatej kultury i pięknych strojów świątecznych. Następnie odwiedził nas Mikołaj, który swoim kinowym prezentem sprawił wszystkim mnóstwo radości: dostaliśmy ulubione Minionki i wielkie pudło popcornu.
Przyszła zima, która stała się tematem gazetki świetlicowej, powstały piękne prace plastyczne. Wyklejaliśmy bombki choinkowe, malowaliśmy szyszki i robiliśmy z nich małe choineczki. Zaczęliśmy, też pracę z tablicą interaktywną, na której rozwiązywaliśmy świąteczne zagadki. Ostatni dzień zajęć świetlicowych był okazją do rozmów przy słodkim ciasteczku, dziewczynki śpiewały kolędy i opowiadały o swych świątecznych planach.

29.11.2017

Listopad zaczął się nutką zadumy, rozmawialiśmy o Święcie Zmarłych, dzieci opowiadały jak spędziły ten dzień i wspominały swoich zmarłych bliskich. Rozwijaliśmy zdolności plastyczne szukając nowych form artystycznego wyrazu i tak powstały z niepotrzebnych płyt CD śliczne, mieniące się w świetle obrazki. Nie zabrakło, też zabaw ruchowych, szczególnym zainteresowaniem cieszyły się tańce z szarfami i układy taneczne. Koniec listopada to czas wróżb i zabaw Andrzejkowych. W tym roku na Andrzejki piekliśmy ciasteczka z wróżbą, które poza walorami smakowymi były świetną zabawą. Wróżyliśmy, również ze szpilek. Nie zabrakło, też rozmów o tradycji i wierzeniach związanych z wigilią świętego Andrzeja i świętej Katarzyny. Ten miesiąc zakończyliśmy Mikołajkowo. Przygotowaliśmy gazetkę świetlicową zapowiadającą zbliżające się wielkimi krokami MIKOŁAJKI.25.10.2017

Październik minął nam na rozmowach o jesieni i o jej darach. Jedna z gazetek świetlicowych została właśnie poświęcona owocom i warzywom. Czytaliśmy o wartościach odżywczych marchewki, była też degustacja tego warzywa. W tym miesiącu próbowaliśmy różnych technik malarskich, szczególne zainteresowanie uczniów wzbudziło malowanie przy użyciu pipetki i słomek.  Zbliża się Święto Zmarłych, dlatego kilka zajęć zostało poświęconych na poznanie historii 1 Listopada. Poznawaliśmy, też zwyczaje obchodzenia Święta Zmarłych w innych krajach. W październiku udało nam się pozyskać  bezpłatnie artykuły biurowe tj. papier, farby, kleje, plastelinę, kredki oraz zabawki tj. tor samochodowy i koraliki do robienia biżuterii. Sponsorom dziękujemy:-)28.09.2017

Przyszła do nas jesień i to ona była tematem ostatnich dni. Z liści powstały piękne  prace artystyczne, a każdy słoneczny dzień został wykorzystany na ruch na świeżym powietrzu. Przypomnieliśmy również zasady bezpieczeństwa. Od sponsora udało nam się pozyskać zestawy ciastolin, które sprawiły naszym Świetliczanom mnóstwo radości. My także nie zapomnieliśmy o innych i tak jak w ubiegłym roku przygotowaliśmy dużą kartkę z życzeniami dla chorej Patrycji.
09.09.2017

Trwają zapisy do świetlicy szkolnej. Pierwsi „ Świetliczanie” podpisali już świetlicowy regulamin i przygotowali gazetkę pod hasłem „ Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz”. Wszyscy wypoczęci po wakacjach wspominali letnie przygody i wakacyjne wyjazdy. Przygotowaliśmy, też poduchy wypoczynkowe, które pozwolą odpocząć wygodnie po lekcjach.😊