Szkoła Podstawowa w Zagorzycach Dolnych
im. Władysława Broniewskiego

                                  
04.10.2018

W miesiącu wrześniu odbyła się rekrutacja do świetlicy szkolnej. W tym roku grupa liczy 28 uczniów  z klas I-VI. Mimo zróżnicowania wiekowego uczniowie bardzo fajnie się razem integrują.

Pierwszy tydzień września był czasem na poznanie zasad zachowania i podpisanie regulaminu świetlicy szkolnej.

Następnie skupiliśmy się na dobroczynnej roli owoców i warzyw dla naszego zdrowia. Oglądaliśmy filmy edukacyjne, powstała, też gazetka związana z tym tematem. Był „Dzień jabłka i gruszki”, podczas, którego kosztowaliśmy tych owoców. Niespodzianką dla dzieci były warsztaty pieczenia babeczek. Babeczki, już w ubiegłych latach pojawiały się w naszej świetlicy, ale tym razem były to babeczki … marchewkowe. Początkowo dzieci z wielkim niedowierzaniem podeszły do tej „kulinarnej marchewkowej przygody”😊, ale efekt przerósł wszelkie oczekiwania. Babeczki okazały się przepyszne i niejeden uczeń prosił o przepis, bo chciał je upiec z mamą w domu. Warsztaty miały na celu zachęcenie dzieci do jedzenia zdrowych przekąsek.

Praktycznie cały wrzesień pogoda nam dopisywała więc spędzaliśmy dużo czasu na świeżym powietrzu. Nie zabrakło, też zabaw i gier ruchowych na sali gimnastycznej, w większości były to gry w piłkę nożną i dwa ognie. A dla tych, którzy potrzebowali odpoczynku była chwila relaksu na materacu😊.